2012 30 Overs Schedule

  FSCL 30 – 2012  
  Division I   Division II  
  1. Coconut Creek
2. Florida Int’l
3. Toofan
4. Grenada
5. Florida Warriors
6. Atlantic
7. United XI
8. Miami Raptors
9. Eagles
 Games starts at
10.00 AM
1. Miramar Masters
2. Kendall Stars
3. South India
4. Lagaan
5. FC Academy
6. Miami Power
7. Challengers
8. Swadesh
9. Worldwide Cricket Academy
10. Pakistan Eleven
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Date SUNDAY HOME VISITOR GROUND Winner
16-Sep  DIVISION – I Atlantic United XI Boynton Beach Atlantic
16-Sep Coconut Cr Eagles Piccolo North Eagles
16-Sep Miami Raptors Toofan Rolling Oakes East Miami Raptors
16-Sep Florida Int’l Grenada Broward R. Park Florida Intl
  Warriors BYE    
  Sunday, September 16, 2012  
16-Sep  DIVISION – II Masters Kendall Stars Piccolo South Kendall Stars
16-Sep South India FC Academy Miramar R. Park North FC Academy
16-Sep Miami Power Lagaan Rolling Oakes West Lagaan
16-Sep Challengers BYE    
16-Sep Swadesh BYE    
   
Date SUNDAY HOME VISITOR GROUND Winner
23-Sep  DIVISION – I Atlantic Eagles Boynton Beach Atlantic
23-Sep Florida Int’l Coconut Cr Piccolo North Coconut Creek
23-Sep Toofan United XI Miramar R. Park North Toofan
23-Sep Grenada Warriors Piccolo South Grenada
23-Sep Miami Raptors BYE    
  Sunday, September 23, 2012  
23-Sep  DIVISION – II Masters Miami Power Broward R. Park Masters
23-Sep Kendall Stars South India Rolling Oakes East Kendall Stars
23-Sep Swadesh FC Academy Rolling Oakes West Swadesh
23-Sep Challengers BYE    
23-Sep Lagaan BYE    
   
Date SUNDAY HOME VISITOR GROUND Winner
30-Sep  DIVISION – I Miami Raptors Coconut Cr Rolling Oakes East Coconut Creek
30-Sep United XI Florida Int’l Piccolo North Florida Intl
30-Sep Eagles Grenada Rolling Oakes West Eagles
30-Sep Toofan Warriors Boynton Beach Toofan
30-Sep Atlantic BYE    
  Sunday, September 30, 2012  
30-Sep  DIVISION – II Challengers Kendall Stars Rolling Oakes West Challengers
30-Sep South India Miami Power Piccolo South South India
30-Sep FC Academy Masters Miramar R. Park North FC Academy
30-Sep Swadesh BYE    
30-Sep Lagaan BYE    
   
Date SUNDAY HOME VISITOR GROUND Winner
7-Oct  DIVISION – I Florida Int’l Toofan Miramar R. Park North Florida Intl
7-Oct Grenada Atlantic Piccolo South Grenada
7-Oct United XI Miami Raptors Piccolo North Raptors
7-Oct Warriors Eagles Rolling Oakes East Eagles
7-Oct Coconut Cr BYE    
  Sunday, October 07, 2012  
7-Oct  DIVISION – II Swadesh Masters Rolling Oakes West Swadesh
7-Oct Lagaan Kendall Stars Boynton Beach Abandoned
7-Oct South India Challengers Broward R Park Challengers
7-Oct FC Academy BYE    
7-Oct Miami Power BYE    
   
Date SUNDAY HOME VISITOR GROUND Winner
14-Oct  DIVISION – I Atlantic Florida Int’l Boynton Beach Florida Intl
14-Oct Grenada Toofan Piccolo North Grenada
14-Oct Coconut Cr Warriors Miramar R. Park North Coconut Creek
14-Oct Eagles Miami Raptors Rolling Oakes East Miami Raptors
14-Oct United XI BYE    
  Sunday, October 14, 2012  
14-Oct  DIVISION – II South India Swadesh Rolling Oakes West South India
14-Oct Challengers Miami Power Broward R Park Challengers
14-Oct FC Academy Lagaan Piccolo South FC Academy
14-Oct Kendall Stars BYE    
14-Oct Masters BYE    
   
Date SUNDAY HOME VISITOR GROUND Winner
21-Oct DIVISION – I Toofan Eagles Miramar R. Park South Eagles
21-Oct Warriors Atlantic Boynton Beach Atlantic
21-Oct United XI Coconut Cr Broward R Park Coconut Creek
21-Oct Florida Int’l Miami Raptors Piccolo South Miami Raptors
21-Oct Grenada BYE    
  Sunday, October 21, 2012  
21-Oct DIVISION – II Masters South India Piccolo North  
21-Oct Kendall Stars Swadesh Rolling Oakes West Kendall Stars
21-Oct Challengers Lagaan Miramar R. Park North Lagaan
21-Oct Miami Power FC Academy Rolling Oakes East FC Academy
   
Date SUNDAY HOME VISITOR GROUND Winner
28-Oct DIVISION – I Coconut Cr Atlantic Broward R Park Coconut Creek
28-Oct Miami Raptors Grenada Rolling Oakes East Miami Raptors
28-Oct Warriors United XI Piccolo South United XI
28-Oct Eagles Florida Int’l Miramar R. Park North Eagles
28-Oct Toofan BYE    
  Sunday, October 28, 2012  
28-Oct DIVISION – II Challengers Masters Treadwinds Park Masters
28-Oct South India Lagaan Broward R Park Lagaan
28-Oct Miami Power Swadesh Rolling Oakes West Swadesh
28-Oct FC Academy BYE    
28-Oct Kendall Stars BYE    
   
Date SUNDAY HOME VISITOR GROUND Winner
4-Nov DIVISION – I Atlantic Miami Raptors Boynton Beach Atlantic
4-Nov Coconut Cr Toofan Piccolo South Coconut Creek
4-Nov Warriors Florida Int’l Piccolo North – 8:00AM Florida Intl
4-Nov United XI Grenada Rolling Oakes East Grenada
4-Nov Eagles BYE    
  Sunday, November 04, 2012  
4-Nov DIVISION – II FC Academy Kendall Stars Piccolo North – 1:00PM FC Academy
4-Nov Masters Lagaan Miramar R. Park North Lagaan
4-Nov Swadesh Challengers Rolling Oakes West Challengers
4-Nov Miami Power BYE    
4-Nov South India BYE    
   
Date SUNDAY HOME VISITOR GROUND Winner
11-Nov DIVISION – I Grenada Coconut Cr Rolling Oaks West Grenada
11-Nov Toofan Atlantic Broward R Park Toofan
11-Nov Eagles United XI Piccolo North – 8:00AM Eagles
11-Nov Miami Raptors Warriors Rolling Oakes East Raptors
11-Nov Florida Int’l BYE    
  Sunday, November 11, 2012  
11-Nov DIVISION – II FC Academy Challengers Piccolo North – 1:00PM FC Academy
11-Nov Kendall Stars Miami Power Rolling Oakes West Kendall Stars
11-Nov Lagaan Swadesh Boynton Beach Swadesh
11-Nov Masters BYE    
11-Nov South India BYE    
   
Date SUNDAY Semifinals GROUND Winner
18-Nov   Eagles Grenada Piccolo South Forfeit
18-Nov Coconut Creek Florida Intl Piccolo North Coconut Creek
  Sunday, November 18, 2012  
18-Nov   FC Academy Swadesh TBD Swadesh
18-Nov Kendall Stars Lagaan TBD Lagaan
   
  NO GAMES  –  THANKSGIVING WEEKEND     –   Sunday, November 25, 2012  
   
     
   
Date SUNDAY Finals GROUND Winner
2-Dec   Coconut Creek     Coconut Creek
  Sunday, December 02, 2012  
2-Dec   Lagaan Swadesh TBD  
  USOPEN CRICKET TOURNAMENT     –   Sunday, December 9, 2012
  FINALS – Reserve Day  –   Sunday, December 16, 2012